fbpx

Jak wybrać walizkę na podróż (jest coś o czym nie wiesz!)

Jak wybrać walizkę na podróż

Zbliża się sezon wakacji, zaraz rozpoczną się podróże i… Będzie się trzeba w coś spakować! Jaką walizkę więc wybrać, by była z Tobą na lata?

Na rynku mamy dostęp do przeróżnych rodzajów walizek: dużych, małych, plastikowych, materiałowych… Każda z nich jest dobra w określonych warunkach, dlatego nie da się jednoznacznie stwierdzić, która jest najlepsza.

Mam jednak dla Ciebie kilka porad, dzięki którym znajdziesz walizkę idealną!

Przy wybieraniu walizki zwracaj uwagę na:

1. Materiał

Materiał, z którego jest ona wykonana, ma prawdopodobnie największe znaczenie przy wyborze naszej stałej towarzyszki podróży.

Najlepiej sprawdzają się walizki wykonane z poliwęglanu lub z polipropylenu – są one utwardzone, a zarazem lekkie, elastyczne i odporne na wszelkie zagniecenia.

Co prawda sztywniejsze są walizki wykonane z ABS, jednak pod naciskiem mogą ulec zniszczeniu, natomiast materiałowe…

Ostatnio skusiłam się, by wziąć taką w podróż. Nadałam ją jako bagaż rejestrowany, a po doleceniu na miejsce straszliwie padał deszcz. Nawet sobie nie wyobrażasz, jak była mokra ta walizka i rzeczy w środku – nie polecam 🙂

2. Im bliżej 0, tym lepiej

Kolejny z niezwykle ważnych czynników – waga.

Obowiązuje prosta zasada: im walizka lżejsza, tym lepiej. Zarówno dla naszego kręgosłupa, jak i dla komfortu przy pakowaniu, ponieważ będziemy mogli spakować więcej rzeczy 🙂

3. Kółka, kółeczka…

Przy wybieraniu walizki koniecznie zwróć uwagę na jej kółka.

Najtańsze walizki, sprzedawane w supermarketach są plastikowe, a tym samym bardziej podatne na uszkodzenia. Gdy jedno z nich się zepsuje, nie sposób usterki naprawić…

Uważam, że walizka to coś, co powinno być z nami na lata, dlatego wybieraj takie z kauczukowymi kółkami. Najlepiej, jeśli będą się one obracać o 360 stopni – taka mała rzecz, a bardzo ułatwia podróż 🙂

4. Zamek

Wyobraź sobie, że wracasz z podróży i nagle psuje Ci się zamek w walizce…

W takiej sytuacji musisz skorzystać, albo z folii zabezpieczającej albo zainwestować w nową podróżniczą przyjaciółkę.

Aby zmniejszyć to ryzyko, koniecznie wybieraj zamek metalowy i taki, który się nie zacina!

5. Uchwyty

Dobrze jest mieć za co chwycić! A najlepiej, jak jest to coś porządnego 🙂

Dlatego najważniejsze jest to, by wybierać takie rączki, które:

– Wysuwają się płynnie

– Automatycznie blokują się po wysunięciu

– Po wysunięciu umożliwiają Ci wygodne prowadzenie walizki.

6. Bezpieczeństwo

Warto wybrać model z zamkiem TSA, który jest uniwersalnym standardem i pozwala na otworzenie danego bagażu przez służby porządkowe bez obecności jego właściciela.

7. Rozmiar ma znaczenie

Jeżeli podróżujesz często i na krótki okres czasu, na pewno mała walizka będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Pisząc mała, mam na myśli taką, która zmieści się w schowku na pokładzie samolotu jako bagaż podręcznym. Pamiętaj tutaj o tym, że polityka bagażowa różni się w zależności od linii lotniczej.

Jeśli planujesz dalsze i dłuższe podróże, to większa walizka na pewno też się przyda (zestawy walizek są zwykle w bardziej okazyjnych cenach niż pojedyncze sztuki).

Jestem przekonana, że rady zawarte w tyk poście sprawią, że wybór walizki stanie się o wiele łatwiejszy, a ta będzie służyć Ci naprawdę długo! Chociaż…

Przy ilości Success Trip’ów, które z nami odbędziesz, musisz się liczyć z tym, że wszystko, co używane całkiem szybko się… zużywa!

Aczkolwiek co ma cena walizki do ilości wspomnień i tych pięknych miejsc, które zobaczysz… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *