fbpx

Czy wyjazd z biura podróży to zawsze zły pomysł?

Tyle się mówi w ostatnim czasie o tym, że wyjazdy na własną rękę są najlepsze… Zgadzam się z tym i przecież sama ciagle o tym mówię (a nawet uczę jak to robić w moim szkoleniu online!), jednak jak zwykle SĄ WYJĄTKI.

Czy wyjazd z biura podróży potrafi być dla nas bardziej opłacalny?

Tak! W pewnych sytuacjach taki zorganizowany wyjazd może być lepszą opcją.

Kiedy wiec powinniśmy zainteresować się gotowymi ofertami organizatorów turystycznych?

NA OSTATNIĄ CHWILĘ, czyli oferty last minute

Coś idealnego dla osób spontanicznych lub dla tych, którzy w ostatniej chwili dostali wolne i mogą gdzieś wylecieć (lub nie zakupili wcześniej wakacji).
W przypadku, gdy na dany wyjazd zostały wolne miejsca, kilka dni przed wyjazdem biura podróży wolą znacząco obniżyć cenę wyjazdu, aniżeli zostawić dany pokój (lub pokoje) i miejsca w samolocie puste.

Idealnym tego przykładem jest jedna z ostatnich ofert, którą wrzuciłam na grupę.
Standardowa cena wyjazdu na Malediwy, do 5* hotelu wraz z all inclusive na tydzień wynosiła 7099 zł. Dzień przed wylotem, ten sam wyjazd można było zakupić za 4649 zł! Jest to prawie 2500 zł oszczędności – za tyle można mieć spokojnie pobyt na Madagaskarze lub w Tajlandii.

GDY CHCEMY LECIEĆ BEZPOŚREDNIO I TANIO

Biura podróży nie zawsze są nam przydatne tylko i wyłącznie w przypadku gotowych ofert podróży. Osobiście bardzo polecam szukanie na ich stronach… biletów lotniczych!
Tutaj, nawiązując do poprzedniego punktu, możemy zainteresować się szukaniem biletów na ostatnią chwilę (ostatnie miejsca potrafią być bardzo tanie, zależy im na sprzedaży) lub jeszcze długo przed wylotem (2 lata temu zakupiłam tak w lipcu bezpośrednie loty na swojego sylwestra na Jamajce za 1900 zł!).
Plusem przelotów czarterowych zdecydowanie jest to, że w ich cenie mamy już zawarty duży bagaż rejestrowany i często oferują one bezpośrednie połączenia w miejsca, do których linie lotnicze takich połączeń nie oferują (przykład: Jamajka).

W PRZYPADKU CHĘCI SPĘDZENIA WAKACJI W WYBRANYCH MIEJSCACH

Mam tutaj na myśli głównie Turcję, Egipt i Tunezję, ponieważ… Szczerze?
Ceny wyjazdów w stosunku do cen hotelu w tych miejscach jest naprawdę bardzo dobry (często są to ceny np. 1000 zł za 4* z all inclusive, w szczycie sezonu oczywiście więcej). Jak dla mnie, wakacje w tych krajach są idealne dla osób, które pragną odpoczynku przy basenie, all inclusive i dobrego standardu hotelu w bardzo niskich cenach.
Moim zdaniem nie ma co się zastanawiać w tych przypadkach i należy brać to co jest już dobre!

Dorzucilibyście coś do tego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *